Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Karavana otroků

  Základní informace

  Rok: 1958
  Délka: 99 minut
  Režie: Georg Marischka
  Hlavní role: Viktor Staal (Kara ben Nemsí), Georg Thomalla (Hadži Halef Omar)
  Země původu: Německo
  Točeno: Jugoslávie, Itálie

  POZOR! Následující text vyzrazuje obsah i zápletky díla!

  Kara ben Nemsi se svým společníkem hadži Halef Omarem pronásledují otrokáře. Jmenuje se Abú el Móta a se svými bandity terorizuje území kolem horního Nilu. Seznamí se s podivínem profesorem Pfotenhauerem a anglickým lordem Davidem Lindsayem. Hledají zde archeologické vykopávky.

  Karavana je přepadena Abú el Mótovou bandou. Pfotenhauer a Lindsay jsou zajati, Karovi a Halefovi se podaří uniknout. Dostanou se až do Fašody, kde chtějí navšívit mudíra a požádat ho o pomoc. Kara ben Nemsi se vydává za lékaře. Nechá si ho zavolat Murád Ibrahím a požádat ho, zda by nevyléčil jeho ženu. Kara se dozví, že Murád je spojencem Abú el Móta a Zenicu drží ve svém domě jako zajatkyni. V noci se Karovi podaří dívku osvobodit.

  Kara brzy pochopí, že od fašodského mudíra nelze očekávat pomoc. Rozhodne se osvodobit své přátele svépomocí. Smělý plán mu však překazí Abú el Mót, když přepadne jeho člun. Krásnou Zenicu a jejího milence Hámida odvleře k otrokářům. Abú el Mót plánuje přepadení vesnice Omball, kterou obývají domorodci. Kara ben Nemsi se pokusí tomu zabránit, ale je zajat. Abú el Mót slaví vítězství. V poslední možné chvíli se včak objeví mudír s vojáky a přináší záchranu. Při útěku se otrokář zřítí ze skály.

  Napsal Pavel Moravec

  © 2014 Tomáš Volf