Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Juggle Fred

  Stručný popis

  Skvělý a proslulý stopař a lovec, který dříve vystupoval v cirkuse a z té doby si odnesl mnoho kejklů a triků, kterými sem tam baví společnost, ve které se nachází.

  Z pohledu autora

  Juggle Fred byl chlapík na první pohled zvláštní a pozoruhodný i na Dalekém západě, kde se potulují nejroztodivnější lidé. Byl to muž střední postavy a každý by o něm musel říci, že je statný a urostlý, jen kdyby neměl na zádech – byť i ne příliš velký – hrb. Vůbec neměl dlouhé ruce, krátký trup a úzkou hruď, jaké obvykle mívají hrbatí lidé. Naopak, jeho postava se vyznačovala jistou souměrností. Kulatá, plná, hladce vyholená tvář byla temně osmahlá, ale levá část obličeje byla poznamenána stopami po strašné ráně, kterou kdysi někdo velmi neuměle sešil. Nejzvláštnější a nejnápadnější byly pak jeho oči, z nichž levé mělo barvu nebeské modře, zatímco pravé bylo zbarveno temně hnědě. Oděv byl už daleko méně nápadný než jeho majitel sám. Vysoké boty z bizoní kůže zdobily mexické ostruhy s velkými zubatými kolečky na konci, černé kožené kalhoty byly ty nejobyčejnější, jaké se tehdy nosily, a stejně všedně a nenápadně vypadala i kazajka z modrého pevného sukna. Za pasem měl Juggle Fred tytéž věci, co každý druhý jezdec na Západě: revolver, nůž a váčky na střelný prach a všelijaké drobnosti. Pozornost mohla vzbudit snad jenom zbrusu nová bobří čepice, kterou nosil vsazenu hluboko do čela a která vzadu přecházela v jakýsi ocas, splývající až skoro na ramena.

  Ukázka z díla

  Ale kdež! Dal jsem do pušky místo koule trochu železných pilin a mířil jsem potom přes kuře tak, aby je náboj přelétl. Tak se vám peří, není-li příliš silné, pěkně naráz oholí. Nejsou to žádné zázraky! Nu… když už ale kuře vzalo zasvé, ať je upečeno. Dovolíte, pánové, abych přisedl?

  Výskyty postavy

  Napsal Tomáš Volf

  © 2014 Tomáš Volf