Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Bloody Fox

  Další jména

  Krvavá Liška, Dilmejeh

  Stručný popis

  Mladík, který jako malý přišel o celou rodinu vinou supů pouště. Zasvětil proto celý život jejich pronásledování. Uprostřed pouště LIano Estacado objevil malou oázu, odkud podnikal své trestné výpravy proti těmto banditům.

  Z pohledu autora

  Sotva se trochu přiblížili, poznali, že ten Bobův „malý muž“ je ve skutečnosti mladík sotva odrostlý chlapeckým letům. Měl oděv, jaký nosívají kalifornští kovbojové, totiž celý z bizoní kůže a na švech zdobený třásněmi. Hlavu pokrýval klobouk se širokou střechou, sombrero. Kolem boků měl místo opasku širokou rudou vlněnou šerpu a za ní dvě pistole se stříbrným vykládáním a Bowieův nůž. Přes kolena mu ležela těžká dvouhlavňová kentucká ručnice. Na obou stranách sedla byly připevněny po mexickém způsobu dva kožené chrániče, kryjící jezdcovy nohy před nepřátelskými šípy a oštěpy.

  Přes mladý obličej, osmahlý sluncem a při všem mládí už řádně ošlehaný větrem a nepohodou, táhla se z levé strany čela k pravému oku krvavě rudá jizva, asi na dva prsty široká. Propůjčovala mladíkovi bojovný, válečnický výraz. Ostatně vůbec nepůsobil jako sotva dospělý, málo zkušený jinoch – seděl v sedle pevně a vzpřímeně jako starý cvičený jezdec; přidržoval pušku lehce jako pírko a díval se na příchozí svýma temnýma očima zpříma a naprosto nebojácně.

  Ukázka z díla

  Se mnou může mluvit každý tak, jak chce…, ale nesmí se divit, že i já s ním budu mluvit tak, jak chci!

  Výskyty postavy

  Napsal Tomáš Volf

  © 2014 Tomáš Volf