Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Lexikon postav - B

  Bancroft

  Vedoucí zeměměřičů vyměřujících část železnice, mezi které patřil i Old Shatterhand. Místo práce se ale většinou opíjel do němoty a všem byl leda pro smích.

  Bao

  Schopný, ale nijak zvlášť chytrý bojovník Kiowů.

  Barbora Helmersová

  Manželka farmáře Hermese, který vlastní farmu na pomezí pouště LIano Estacado. Původem Němka, velice šikovná hospodyně, která mimo jiné výborně vaří.

  Bell

  Kovboj na Harbourově farmě, poctivý a slušný chlap, ačkoliv ne příliš bystrý.

  Belling

  Zeměměřič pracující s Old Shatterhandem se vřelým vztahem k lelkování a alkoholu.

  Ben a Dan Timpeovi

  Bratranci pocházející z velké křesťanské rodiny, kteří putují po Západě vždy společně. Poté, co se dlouho potulovali po prériích, získali mnoho zkušeností, což z nich dohromady s jejich poctivostí a skromností dělá pořádné lovce.

  Ben Cunning

  Lovec ze skupiny Ohnivé pušky, zkušený, ale nevýrazný. Vždy perfektně odvede svoji práci, přesto není nijak iniciativní.

  Ben New Moon

  Nepříliš zkušený poctivý a ochotný westman, který byl v minulosti podveden a zraněn výbuchem střelného prachu, takže má spálený skoro celý obličej. I přes své neblahé zkušenosti nemá z ničeho strach.

  Bernard Marshall

  Syn bohatého zavražděného klenotníka, který se snaží dopadnout vraha a zároveň najít svého bratra Allana.

  Blenter

  Rafter a bývalý farmář, kterému skupina lumpů brutálně zavraždila rodinu, za což se od té doby mstí. I přes rány z minulosti je to příjemný a hlavně poctivý člověk, který umí vzít za práci.

  Bloody Fox

  Mladík, který jako malý přišel o celou rodinu vinou supů pouště. Zasvětil proto celý život jejich pronásledování. Uprostřed pouště LIano Estacado objevil malou oázu, odkud podnikal své trestné výpravy proti těmto banditům.

  Blount, Falser a Polter

  Členové čtyřčlenné skupiny cestující přes Llano Estacado do Dallasu. Na západě nejsou dlouho, a jsou proto dost nezkušení, přesto je ale poctiví a rádi pomohou.

  Blyth

  Vůdce bandy opilců a výtržníků, který se několikrát snaží dostat Old Shatterhandovi, Old Deathovi a Vinnetouovi na kobylku, ale nikdy se mu to nepodaří.

  Bob

  Černý sluha lovce medvědů Baumana, který se při jedné výpravě do pouště Liana Estacada setká se svou matkou Sannou a spolu s ní zůstává v pouštní oáze, kterou obývá Bloody Fox. Je to kus chlapa, přesto je ale dobrosrdečný a vděčný a nebojí se někomu pomoct.

  Boschak

  Líný pašerák

  Butler

  Úspěšný poctivý farmář, který svou pracovitostí a vytrvalostí vybudoval velikou a prosperující farmu. Svým charakterem si také navíc zajistil přátelství všech sousedících indiánských kmenů, na které se může v případě nebezpečí spolehnout.

  Butlerová

  Statečná a divočinou zocelená farmářka, která i bez svého manžela dokáže zastat potřebnou práci na jejich farmě a navíc i zorganizovat její obranu.

  © 2014 Tomáš Volf