Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Old Wabble

  Další jména

  King of the cowboys, Fred Cutter

  Stručný popis

  Starý kovboj v dobré formě, který si nepřipouští stárnutí a často se tak dopouští menších i větších chyb. K tomu je vztahovačný a urážlivý, což ho nakonec na stará kolena dostane na šikmou plochu a později i do hrobu.

  Z pohledu autora

  Tak tohle tedy byl Old Wabble! Blížil se pomalu klátivým krokem, jako by se neustále vysunoval z vlastního těžiště, vysoký, vyzáblý, s dlouhými, na první pohled nápadnými bílými vlasy, které mu splývaly až na ramena.Byl vyšňořen dost podivně, leckdo by řekl figura do maškarního plesu. Hubené nohy vězely v prastarých, odřených legginách, přizdobených ovšem ostruhami s obrovskými kolečky, ba spíše koly než kolečky. Lovecká košile byla u krku volná, stejně tak jako lovecká kazajka, jejich původní barvu nebo vzor však mohl bezpečně určit snad jenom jasnovidec. Kolem hlavy měl uvázán šátek, jehož cípy sklouzávaly také až hluboko k ramenům, a v uších se mu stříbrně leskly dvě velké náušnice.Několik dýmek zastrkaných za pasem svědčilo O jeho kuřácké vášni. Hned vedle nich měl zasunut nůž s odřenou rukojetí a taky puška, kterou pevně svíral šlachovitou rukou, nebyla zrovna modelem posledního roku.

  Ukázka z díla

  ... byl jsem doma... doma... matka mě přišla uvítat … a byla tak smutná, že dělám špatné věci... plakala... Ale já … jsem ji prosil za odpuštění... a ona mě objala... ona mě objala... odpustila mi... odpustila...

  Napsal Tomáš Volf

  © 2014 Tomáš Volf