Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Lexikon postav - O

  Ohlert

  Zámožný a důležitý majitel peněžního ústavu v New Yorku.

  Ohnivá puška

  Lovec ohromné postavy velící skupině lovců, kteří žijí a shromažďují své úlovky v tajném úkrytu. Poctivý a chytrý, v každé situaci se dokáže rychle zorientovat a chladnokrevně jednat.

  Ojo-koltsa

  Slavný a schopný komančský náčelník, který se ale nechá snadno vlákat do pasti a příliš spoléhá na početní přesilu a svůj rozum.

  Old Death

  Známý poctivý lovec s temnou minulostí, který se snaží najít svého bratra a předat mu zlato, které nalezl, aby odčinil své činy z minulosti, vinou kterých se jeho bratr ocitl na mizině.

  Old Firehand

  Jeden z nejznámějších zálesáků na divokém západě. Dříve dělal lesníka v Evropě, kde také zanechal syna, a poté chtěl zkusit štěstí v Americe, kde nakonec zůstal. Ačkoliv je to poctivý a slušný chlap, nestydí se zabíjet. V minulosti prošel mnoha těžkostmi, když přišel skoro o celou ...

  Old Shatterhand

  Hlavní postava skoro všech knih Karla Maye. Old Shatterhand má být podle autora čestný, spravedlivý, silně věřící, přesto ale s problémy se zákonem v minulosti. Autor touto postavou popisoval sám sebe.

  Old Surehand

  Obrovský a silný poctivý lovec, který nikdy nenechá své přátele v nouzi. Nemá rád dlouhé rozpravy a plánování, ale raději přistupuje rovnou k věci. Je zatížen svou minulostí, jejíž vinou je vůči ostatním odtažitý a často působí tajemně.

  Old Wabble

  Starý kovboj v dobré formě, který si nepřipouští stárnutí a často se tak dopouští menších i větších chyb. K tomu je vztahovačný a urážlivý, což ho nakonec na stará kolena dostane na šikmou plochu a později i do hrobu.

  Omar Ben Sadek

  Svalnatý, silný a robustně stavěný.

  Osko

  Černohorec

  Ovuts-avaht

  Silný bojovník a známý náčelník Utahů, který dovede ocenit bělochy, kteří mají úctu k indiánům a považují je za sobě rovné. Neumí ovšem prohrávat a vykrucuje se z každého slibu, který dá.

  © 2014 Tomáš Volf