Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Tlustý Jemmy

  Další jména

  Jemmy-petahčeh

  Stručný popis

  Zkušený zálesák a lovec, který klame svým tělem. Ačkoliv je tlustý, je hbitý a schopný bojovník. Kde je on, je i jeho věrný přítel Dlouhý Davy. Spolu s ním často brání nespravedlnosti a krutostem, které jsou páchány jak na běloších, tak na indiánech. Kromě toho má za sebou i několik let studií, která sice nedokončil, ale mnohé si z nich odnesl.

  Z pohledu autora

  Druhý lovec byl už na první pohled nápadný tím, že i v tom prudkém, spalujícím“ slunečním žáru byl oblečen do kožichu, pevně zapnutého na všechny knoflíky. Když se však jezdec pohnul a kožich se náhodou malinko pootevřel, ukázalo se, že vespod se vyskytuje jen tu a tam chomáček chlupů, asi jako když se objeví na nekonečné poušti malá, nepatrná oáza. Zpod kožichu vyčuhovaly obrovské vysoké boty, opírající se zpevna do kožených třmenů, které koni dosahovaly sotva do poloviny břicha. Hlavu tlustého jezdce stínil široký panamský klobouk, tak rozložitý, že tlouštík si jej musil posunovat co chvíli do týlu, aby viděl, jak náleží na cestu před sebou. Také tlustý jezdec byl hladce oholen. Zdálo se, že celý jeho obličej jsou jen tlusté, plné, červené tváře. Drobný nos se mezi nimi skoro úplně ztrácel a také malá černá očka, dívající se do světa s dobrosrdečným, ale poněkud vychytralým výrazem, ležela ukryta hluboko mezi obočím a tvářemi. Výraz obličeje jako by náhodnému příchozímu říkal: „Podívej se na mne! Jsem malý, ale znamenitý chlapík! Dá se se mnou vyjít, ovšem musíš být slušný a rozumný – jinak se ve mně přepočítáš! Jasno?!“Jak zavál vítr a poodhalil tlouštíkův kožich, bylo vidět, že má vespod připnut přes vlněný kabát kožený opasek a za ním podobnou výstroj jako dlouhý lovec. Navíc mu tam ještě visel indiánský tomahavk. Pravicí lehce svíral krátkou dvouhlavňovou kentuckou pušku.

  Ukázka z díla

  Teď… teď už jsi ovšem jiný. Ale tenkrát sis myslil totéž, co si tu myslí každý druhý chlap: že rudochy je třeba co nejrychleji vyhubit.

  Napsal Tomáš Volf

  © 2014 Tomáš Volf