Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Lexikon postav - T

  T'eu

  Vůdce velkého davu čínských žebráků

  Tab-waghare a Cu-in-kuc

  Odvážní a na Západě proslulí náčelníci, kteří v blízkosti svých spojenců snadno podcení možné nebezpečí a upadnou tak v zajetí.

  Tadeo Sandia

  Zlatokop na nalezišti, které nalezl a řídí Uhlmann.

  Tah-ša-tunga

  Náčelník Assiniboinů, otec Ribanny.

  Tangua

  Krutý a úskočný náčelník Kiowů, který si vlastní hloupostí a prolhaností dopomůže ke zranění, které se s ním potáhne celý život a znemožní mu chůzi.

  Tehua Benderová

  Krásná indiánská žena, která po mnoha útrapách nasadila masku záhadného indiánského muže. V tomto přestrojení pátrala po svých synech a zločincích, kteří jí zničili celý život.

  Tetka Drollová

  Utajený detektiv operující na divokém západě, který je všude znám jako znamenitý lovec a veselý chlapík. Díky svému hlasu a oblečení může být snadno zaměněn za ženu, a tak se dostal ke své lovecké přezdívce.

  Tevua-šohe

  Poctivý a spravedlivý komančský náčelník, který měřil stejně indiánům i bělochům.

  Thibaut

  Eskamotér a podvodník, který spáchal několik loupeží a vražd. Dlouhou dobu se vydával za indiána a u Komančů se díky svým trikům stal medicinmanem. Vzal si za ženu omámenou Tokbelu, kterou udržoval ve špatném psychickém stavu. Svůj trest dostane z rukou náčelníka Osagů, který tak pomstí sv...

  Til-lata

  Silný a schopný bojovník Apačů, který sice není z nejchytřejší, ale to snadno vynahradí svou zdatností v boji.

  Tlustý Jemmy

  Zkušený zálesák a lovec, který klame svým tělem. Ačkoliv je tlustý, je hbitý a schopný bojovník. Kde je on, je i jeho věrný přítel Dlouhý Davy. Spolu s ním často brání nespravedlnosti a krutostem, které jsou páchány jak na běloších, tak na indiánech. Kromě toho má za sebou i několik let ...

  To-kej-chun

  Vážený, ale ne moc chytrý a pověrčivý náčelník Komančů, který se nechá uprostřed svých mužů přelstít a obrat se o své zajatce.

  To-ok-tej

  Skvělý sportovec a běžec, který ovšem nepobral mnoho rozumu, a tak jediné, čím může svému kmenu prospět, jsou jeho běžecké výkony.

  Toby Spencer

  Vysoký ramenatý rváč, který vede skupinu trampů, kteří kromě pití a rvaček také kradou a obecně se neživí poctivou prací.

  Tokbela

  Indiánská žena, která přišla o rozum, když ztratila celou rodinu a na její svatbě došlo ke krvavé bitce, která svatbu přerušila. Dlouho se mezi Komanči vydávala za matku Apanačky, ale to jen díky vlivu Thibauta.

  Tokvi-kava

  Náčelník Komančů známý nejen svými vůdčími schopnostmi, ale také svou bezohledností a krutostí.

  Tokvi-tey

  Silný a chytrý náčelník Šošonů, který je natolik hrdý, že by raději zemřel, než aby se nechal zajmout.

  Tolo

  Otrok

  Treskow

  Policista, který za hledanými často vyjíždí do prérie. Není sice nejschopnější westman, ale je učenlivý, poctivý a rozumný, a tak se mu většinou daří.

  Tupman

  Nepříliš chytrý opilec, který veškeré povinnosti rychle zapomene nad flaškou whisky. Je však natolik chytrý, aby se včas vyhnul zaslouženému trestu.

  Tusahga-sarič

  Záludný a lstivý náčelník Utahů, který se ale dá přesvědčit k poctivému a čestnému jednání, i když to není nic lehkého.

  © 2014 Tomáš Volf