Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Bob

  Další jména

  Sliding Bob

  Stručný popis

  Černý sluha lovce medvědů Baumana, který se při jedné výpravě do pouště Liana Estacada setká se svou matkou Sannou a spolu s ní zůstává v pouštní oáze, kterou obývá Bloody Fox. Je to kus chlapa, přesto je ale dobrosrdečný a vděčný a nebojí se někomu pomoct.

  Z pohledu autora

  Černoch byl chlap jako hora, širokých ramen a rozložité postavy. Měl mokasíny a k tomu indiánské legginy, to jest dvě od sebe oddělené nohavice, takže seděl koni přímo na hřbetu, což je pro jezdce výhodné, ovšem tehdy, jede-li bez sedla. Kabát, který se marně snažil obepnout černochovu mohutnou hruď, býval kdysi honosnou uniformou nějakého francouzské-ho důstojníka, jenž bezpochyby zabloudil do Mexika při francouzském vpádu. Bůhví jakými cestami se dostal až k svému nynějšímu černému majiteli. Sloužil mu ovšem prašpatně: byl mu krátký a tak těsný, že jej nemohl dopnout, a černo-chova široká hruď se v něm vystavovala skoro celá slunečním paprskům. Košili černý jezdec neměl, snad proto, že na Západě nejsou prádelny ani žehlírny. Zato kolem krku mu povlával pestrý, červeně a bíle kostkovaný šátek, uvázaný vpředu jako vázanka s mohutným uzlem. Na hlavě neměl nic, zřejmě si zakládal na svých bohatých pramenech drobných kadeří. Také on byl ozbrojen dvouhlavňovou puškou, dále nožem, bodlem, které někde patrně našel, a jezdeckou pistolí, pocházející z dávných blahých dob prvních střelných zbraní.

  Ukázka z díla

  Co to dělat ten rudoch? On ani nepozdravit a jet dál a nečekat, až massa Martin mu dovolit, aby vejít dovnitř. Massa Bob ho naučit zdvořilosti.

  Sanna - matka

  Napsal Tomáš Volf

  © 2014 Tomáš Volf