Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Hobble Frank

  Další jména

  Heliogabalus Morpheus Eduard Frank

  Stručný popis

  Kulhající lovec, který v minulosti dělal lesního adjunkta v Německu. Poctivý chlap, který dříve studoval, ale už dávno se mu vše popletlo. Když se snaží někoho okouzlit svými vědomostmi, většinou se mu popletou výrazy i fakta a jeho výklad působí spíše komicky, než vědecky.

  Z pohledu autora

  Jeho průvodce byl malý vyzáblý mužík s obličejem obrostlým černým hustým plnovousem. Měl indiánskou obuv, kožené kalhoty a k tomu tmavomodrý frak se zlatými mosaznými knoflíky. Jeho oděv už zřejmě pamatoval nějakou tu desítku let, stejně jako obrovský amazonský klobouk, ozdobený velikým žlutým, zřejmě nepravým pštrosím perem. Kdysi byl asi obdivovanou ozdobou nějaké vznešené dámy. Jak tento neznámý muž, ozbrojený pouze puškou, procházel tábořištěm a prohlížel si, co tu uprchlíci zanechali, bylo vidět, že na pravou nohu kulhá.

  Ukázka z díla

  Tak?! Není třeba, abych se cítil dotčen, a přitom mi chcete mermomocí namluvit, že jste znalcem staré antikvity! Nechme latiny, buďte tak laskav! A řekněte mi teď vážně: Jste ochoten a schopen vysvětlit mi, proč je právě tady na tomhle kousku země tolik elektřiny, nebo ne? Proč se smějete? Asi jste na rozpacích, přivedl jsem vás z míry svými filharmonickými otázkami, že ano? Jsem zvědav, jak se z toho teď vy kroutíte, vážený pane Pfefferkorne!

  Tetka Drollová - bratranec

  Napsal Tomáš Volf

  © 2014 Tomáš Volf