Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Lexikon postav - C

  Capitan

  Bezohledný vůdce supů pouště, který se neštítí ani vraždy přítele pro trochu zlata či peněz.

  Carlos Pellej a Emilio Pellej

  Bratři působící v Llanu Estacadu. Jako bandité zavádějí lidi do pouště. Spolu s bratrem mají vymyšlenou historku, aby se k nim nic netušící poutníci přidali.

  César

  Černý sluha Bernarda Marshalla, který je sice trochu bojácný, ale věrný svému pánovi, pro kterého se nechá i vyhecovat k činu.

  Conchez

  Jeden ze supů pouště, blízký přítel vůdce Capitana. Stejně jako on nemá problém se zradou svých společníků, aby si sám přilepšil.

  Cornel Brinkley

  Tramp a zločinec, který už napáchal tolik trestných činů, že si musí barvit vlasy a měnit jména, protože je velká šance, že narazí na někoho, komu v minulosti uškodil. Nemá žádný charakter a neštítí se vůbec ničeho, díky čemuž jsou jeho zločinecké úspěchy veliké.

  Cortesio

  Juarezův verbíř, poctivý a přímý muž.

  Cox

  Samolibý vůdce trampů, který se dá snadno nalákat na vidinu bohatství a také na to doplatí.

  Cropley

  Osadník, který se usadil u Cedar Creeku se svou ženou a třemi syny. Poctivý chlap, který ale indiány vnímá jako divochy bez práv.

  Černý Tom

  Slavný zálesák a rafter, který svou přezdívku získal díky dlouhým černým vousům. Poctivý a pracovitý chlap, který se nelekne ani práce, ani boje.

  Červenomodrý Metuzalém

  Věčný student, který za své jméno vděčí pivu, které mu zbarvilo nos do fialova.

  Čia-nicas

  Náčelník Timbabačů, který se sice nebojí boje a je zcela oddaný svému kmeni, ale nechá se snadno zlákat ke zradě či loupeži.

  Charles Charoy

  Inženýr a přednosta stanice v Sheridanu, který se na svět dívá růžovými brýlemi. Ve chvíli, kdy se objeví problém, umí přiložit ruku k dílu a projevuje se jako velmi schopný vůdce. Někdy má ovšem problém uvěřit, že problém opravdu nastal.

  © 2014 Tomáš Volf