Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Lexikon postav - K

  Ka-vo-mien

  Náčelník Ogallalů, kterému není cizí vraždění a loupení. Dovede ale ocenit odvahu a inteligenci a o svých nepřátelích umí mluvit s úctou.

  Kakho-oto

  Dcera důležitého kiowského bojovníka, které se zalíbí Old Shatterhand natolik, že mu pomůže k útěku ze zajetí Kiowů.

  Kanteh-pehta

  Vážený medicinman Upsaroků, který je sice v dobách mírů moudrý a spravedlivým, ale v případě vykopané válečné sekery jedná horkokrevně a zaslepeně.

  Kapitán Kajman

  Jeden z nejznámějších pirátů, který velel lodi Horrible. Když byla loď přemožena, nebyl zrovna na palubě, a tak unikl trestu. Přesto se ale nevzdal života zločince a piráta, na což také doplatil.

  Kara Ben Halef

  Velmi schopný a učedník Kara ben Nemsiho

  Kara ben Nemsi

  Ústřední postava téměř celého autorova díla, které se nějak týká Orientu. Je všeobecně známo, že je to jen jinak pojmenovaný Old Shatterhand a také se ví, že je to vysněné „Já“ Karla Maye. Jeho hřebec se jmenoval Ríh, později se mu narodil syn Assil ben Ríh. Na těchto dvou koních jez...

  Kara Nirwana

  Bohatý koňský handlíř, rodný Peršan

  Kardinál

  Zkušený westman a schopný vůdce, který se po prérii prohání v šatech, které se velice podobají těm, jaké nosili dříve kardinálové. Ačkoliv má mnoho zkušeností, vidinou bohatství dokáže udělat školáckou chybu, která by ho mohla stát i život.

  Kita-Homaša

  Řadový bojovník Komančů, který se stejně jako jeho náčelník nebojí napomáhat zločinu či ho přímo páchat.

  Klekí-petra

  Bývalý profesor na vysoké škole a buřič, vinou jehož nabádání bylo několik mladíků odsouzeno k doživotnímu trestu. Aby napravil své činy, stal se učitelem a kazatelem u Apačů a celý život zasvětil civilizaci indiánů.

  Kliuna-ai

  Apačka, která se zamilovala do Sama Hawkense, ale nepřenesla se přes to, že nosí paruku.

  Knox a Hilton

  Dva trampové, kteří společně s mnoha dalšími okradli Utahy o koně a přivolali tak jejich zlost nejen na sebe, ale na všechny bělochy. Uchýlit se k trestnému činu jim nevadí, ale jsou bázliví a nemají dost kuráže.

  Ko-ilse

  Prolhaný a úskočný náčelník Ogallalů, který se stejně jako většina z jeho kmene nestydí vraždit, loupit a dopouštět se mnoha dalších zločinů.

  Ko-tu-cho

  Poctivý náčelník Šošonů, který je nejen skvělý bojovník, ale také je spravedlivý a moudrý.

  © 2014 Tomáš Volf