Mayovky

 • Úvodní stránka
 • Knihovna
 • Lexikon postav
 • Filmografie
 • O webu a autorech
 • Lexikon postav - W

  Walker

  Vůdce skupiny bělochů, která si myslí, že každý indián je lump a zaslouží si oprátku. Ani on, ani jeho společníci se neživí poctivě, ale přesto si hrají na gentlemany.

  Wallace

  Majitel bankovního závodu Wallace a Comp, který dělal dříve dozorce ve vězení, ze kterého dostal mj. matku Old Surehanda, kterému pak dělal nevlastního otce.

  Watson

  Dílovedoucí na stavbě železnice, který se musel těžce protloukat životem. Ačkoliv má skvělé vůdčí schopnosti, dělal spíše podřadné práce, než se dostal k železnici, kde se konečně jeho schopnostem dala trocha prostoru. Navíc má dobrodružnou povahu a nebojí se žádného boje, což byly dů...

  Webster

  Major velící v pevnosti Fort Ingi.

  White

  Poctivý a slušný vedoucí skupiny zeměměřičů, která sousedila se skupinou Old Shatterhanda.

  Will Parker

  Jeden ze společníků Sama Hawkinse. Slušný, poctivý a šikovný westman.

  Willem van Aardappelenbosch

  Velký, statný a nosí velký knír.

  William Ohlert

  Syn bohatého Ohlerta, který ale místo k bankovnictví přičichl spíše k umění a pokusil se napsat knihu o šíleném básníkovi a vžil se do role natolik, že se sám pomátl. To nahrálo podvodníkovi Gibsonovi, aby ho unesl a mámil z něj peníze.

  Williams

  Jeden ze supů pouště, chladnokrevný vrah, který se ale dovede skvěle vytáčet a hájit.

  Willy Hillmann

  Laskavý, pohostinný a milý osadník, který si svou dobrotou a upřímností snadno získá za přítele Vinnetoua i Old Shatterhanda, stejně jako všichni osadníci, kteří s ním žijí v osadě Helldorf-Settlement.

  Woodward

  Jeden z trampů, který má velmi blízko ke Cornelovi a má stejně jako on neuvěřitelné štěstí, se kterým mu většina jeho lumpáren vychází.

  © 2014 Tomáš Volf